پشتیبانی تمام قد از صنایع دستی

به گزارش انجمن وردپرس، خبرنگاران/خراسان جنوبی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کویرنوردی را مزیتی برای توسعه گردشگری خراسان جنوبی دانست و گفت: در حوزه صنایع دستی هر جا پتانسیل وجود داشته باشد، ما تمام قد از آن پشتیبانی می کنیم.

پشتیبانی تمام قد از صنایع دستی

علی اصغر مونسان، عصر امروز دوشنبه 9 دی، در حاشیه بازدید از فاز دو یک هتل در فردوس در جمع انجمن وردپرس اظهار کرد: همه شهرهای استان پر از زیبایی بوده که برای گردشگران می تواند یک مزیت باشد.

وی با بیان اینکه کمپ های گردشگری در کنار اکوتوریسم مورد اقبال گردشگران قرار گرفته است، بیان نمود: در سفر امروز به خراسان جنوبی شهر به شهر موضوعات را مورد آنالیز قرار دادیم و اعتبارات مورد احتیاج برای این بخش ها تأمین خواهد شد.

به گزارش انجمن وردپرس، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اختصاص منابع برای ایجاد زیرساخت های گردشگری در سرایان، توضیح داد: در حال حاضر صنعت کویرنوردی در کشور پا گرفته و گردشگران خارجی زیادی را نیز جذب نموده است که می تواند مزیتی برای استان باشد و در سفر امروز برای ایجاد زیرساخت ها در این بخش قول هایی داده شد.

مونسان ادامه داد: اختصاص این منابع می تواند به تکمیل پروژه های گردشگری یاری نموده و تشویقی برای فعالان بخش گردشگری باشد.

وی با بیان اینکه سفر به خراسان جنوبی یک تجربه متفاوت و نو است، گفت: پذیرایی مردم خونگرم استان در کنار جاذبه های بالای گردشگری بسیار زیبا و متفاوت بود که از همه گردشگران برای سفر به این استان دعوت می کنم.

مونسان بیان نمود: وزارت میراث فرهنگی نیز کوشش می نماید در زمینه برگزاری تورهای ویژه گردشگری خارجی به استان یاری کند.

وی با اشاره به اینکه در بخش صنایع دستی کشور در حوزه زیورآلات ورود پیدا نموده ایم، اضافه کرد: در این حوزه تا به امروز کارهای خوبی اجرا شده و روی طلا، نقره و سنگ های قیمتی همراه با هنرهای دیگر کار می کنیم تا ترکیب هنر با سنگ های قیمتی را انجام دهیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام نمود: با توجه به ظرفیت استان در حوزه صنایع دستی، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان باید یاری کند در این حوزه نیز خراسان جنوبی ورود پیدا کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پشتیبانی تمام قد از صنایع دستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشتیبانی تمام قد از صنایع دستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید