کردستان جاذبە های فرهنگی برای میهمانان و گردشگران خارجی دارد

به گزارش انجمن وردپرس، خبرنگاران/کردستان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان، گفت: جاذبە های فراوان فرهنگی و جغرافیایی برای بازدید میهمانان و گردشگران در استان کردستان وجود دارد.

کردستان جاذبە های فرهنگی برای میهمانان و گردشگران خارجی دارد

حسین خوش اقبال امروز(20آذر) در دیدار با سفیر اتریش در جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز خوشحالی از حضور سفیر اتریش در کردستان، اظهار کرد: این استان یک استان فرهنگی و دارای غنای فراوان در بخش های گوناگون است که می تواند برای گردشگران قابل توجه باشد.

وی مردم کردستان را مردمانی مهمان نواز، با اصالت و دارای حضور فعال در همه زمینه ها ارزیابی کرد و اضافه کرد: امیدواریم با تلاش هایی که انجام می شود در فصول مختلف شاهد حضور پر رنگ گردشگران اتریش در کردستان زیبا باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در ادامه سخنان خود نقش کشور اتریش در حل منازعات جهانی را سازنده و مثبت ارزیابی کرد و گفت: در توافقنامه برجام کشور اتریش تلاش های زیادی انجام داد که متاسفانه دولت آمریکا آن را زیر پا گذاشت و معادلات را بر هم زد.

خوش اقبال با بیان اینکه متاسفانه بعد از خروج آمریکا از برجام کشورهای اروپایی نیز از او تبعیت کردند، اضافه کرد: انتظار این است که کشورهای اروپایی به تعهدات خود عمل کنند و در این راه نیز کشور اتریش نقش مثبت خود را ایفا کند.

وی سرمایه اصلی نظام را مردم کشور دانست و عنوان نمود: تکیه ما در 40 سال بعد از پیروزی انقلاب به مردم بوده است و این مردم با شجاعت در برابر سنگین ترین تحریم ها ایستادگی کرده اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان، اعلام نمود: ایران یک کشور مستقل است و برای دفاع از موجودیت و استقلال خود مجبور است خود را در حوزه دفاعی تقویت کند.

خوش اقبال در انتها تاکید کرد: در استان کردستان به برکت حضور مردم امنیت و آرامش در تمام ارکان زندگی وجود دارد و ما از هر نوع فعالیت اقتصادی و سرمایه گذاری کشور اتریش در استان حمایت و پشتیبانی می کنیم.

در ادامه حسین فیروزی، معاون اقتصادی استاندار کردستان، گفت: ذهنیت تاریخی ملت ما از کشور و ملت اتریش یک ذهنیت مثبت است و انتظار می رود که کماکان کشور اتریش برای حفظ برجام تلاش حداکثری کند.

وی با بیان اینکه ویژگی مشترک اتریش و استان کردستان دوستی و زندگی مسالمت آمیز است، یادآوری کرد: با مجموع مشترکات موجود می توان به توسعه اقتصادی نیز امیدوار بود و تمایل داریم کشور اتریش در مسائل اقتصادی کردستان نقش پر رنگ داشته باشد.

فیروزی در ادامه به برشمردن ظرفیت ها و توانمندی های استان در بخش اقتصادی پرداخت و گفت: کردستان یک استان دارای ظرفیت های بزرگ اقتصادی است و درخواست داریم که این استان در کانون توجهات اقتصادی و سرمایه گذاری اتریش قرار بگیرد.

معاون اقتصادی استاندار کردستان وجود آب فراوان، خاک حاصلخیز، نیروی انسانی توانمند و معادن سرشار سنگ آهن و طلا را بخشی از ظرفیت های استان برای سرمایه گذاری دانست و اضافه کرد: وجود آب فراوان و یک میلیون و 100 هزار هکتار خاک حاصلخیز در استان بسترهایی است که می تواند در تامین امنیت غذایی موثر و برای سرمایه گذاری مطلوب باشد.

فیروزی ادامه داد: در استان کردستان و در حوزه فن آوری های نوین تحصیلکردگان خوبی داریم و کشور اتریش می تواند تسهیلگر و وصل کننده آنان به بازارهای جهانی باشد.

همکاری دانشگاه کردستان با مراکز علمی اتریش، سرمایه گذاری در معادن سنگ آهن و طلا و تسهیل ورود تکنولوژی های جدید از اتریش به کردستان دیگر مواردی بود که معاون اقتصادی استاندار کردستان بر آنها تاکید کرد.

فیروزی همچنین بە معرفی سنندج بە عنوان شهر خلاق موسیقی از طرف یونسکو نیز اشارە و اعلام نمود: موسیقی با زندگی مردم کردستان عجین است و با توجە بە پتانسیل های هنری و موسیقایی موجود انتظار داریم حضور گردشگران اتریشی در کردستان بیشتر شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کردستان جاذبە های فرهنگی برای میهمانان و گردشگران خارجی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کردستان جاذبە های فرهنگی برای میهمانان و گردشگران خارجی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید