آمریکا همه کار کرد تا ایران از برجام خارج گردد

به گزارش انجمن وردپرس، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین با اشاره به گام نهایی کاهش تعهدات ایران در برجام در انتقاد از مواضع واشنگتن گفت: آمریکا همه کوشش خود را کرد تا ایران از برجام خارج گردد.

آمریکا همه کار کرد تا ایران از برجام خارج گردد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین از قبیل آژانس بین المللی انرژی اتمی ضمن انتقاد شدید از مواضع واشنگتن در قبال تهران، درباره گام پنجم و نهایی کاهش تعهدات ایران در برجام اظهارنظر کرد.

شامگاه یکشنبه شب (دیشب) دولت جمهوری اسلامی ایران، طی بیانیه ای گام پنجم و نهایی کاهش تعهدات ایران در برجام را بیان کرد که بر اساس آن، ایران، دیگر با هیچ محدودیتی در حوزه عملیاتی (شامل ظرفیت غنی سازی، درصد غنی سازی، میزان مواد غنی شده، و تحقیق و توسعه) روبرو نیست.

طبق این بیانیه، همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی کمافی السابق ادامه خواهد یافت و در صورت برطرف تحریم ها و منتفع شدن ایران از منافع برجام، جمهوری اسلامی ایران آماده بازگشت به تعهدات برجامی خود می باشد.

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین که طی یک سال اخیر بارها در رد مواضع آمریکا و سیاست کارزار فشار حداکثری دولت دونالد ترامپ علیه ایران اظهارنظر نموده بود، به گام نهایی ایران در کاهش تعهدات برجامی واکنش نشان داد.

اولیانوف در یک پیغام توئیتری نوشت: ایالات متحده تمام کوشش خود را برای خروج ایران از برجام انجام داد و سرانجام به این هدف خود رسید. تهران اکنون با هیچ محدودیتی در زمینه هسته ای روبرو نیست (البته به جز محدودیت های ان پی تی). آیا این دقیقا همان چیزی است که واشنگتن به دنبال حصول بوده است؟

پیش از اظهارنظر این مقام روس درباره گام پنجم و نهایی کاهش تعهدات ایران در برجام، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان هم که یکی از کشورهای امضاکننده این توافق است، به این گام ایران واکنش نشان داده بود.

ماس بدون اشاره به عدم اجرای تعهدات برجامی کشورهای اروپایی به ایران گفت: ایران از توافق هسته ای عقب نشینی کرد. این اوضاع را بسیار دشوارتر می نماید. ما با فرانسه و انگلیس در مورد چگونگی واکنش به این اوضاع همکاری می کنیم. اقدام ایران در کنار گذاشتن محدودیت غنی سازی اورانیوم احتمالاً اولین گام به سوی سرانجام برجام است

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آمریکا همه کار کرد تا ایران از برجام خارج گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا همه کار کرد تا ایران از برجام خارج گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید