نقشه راه ائتلاف سائرون و حزب الله عراق پس از تظاهرات آدینه حاکمیت

به گزارش انجمن وردپرس، گردان های حزب الله عراق در بیانیه ای خطاب به گروه های سیاسی این کشور تأکید کرد: کارتان را محکم کنید، تعلل و دفاع از خائنان و مزدوران بس است.

نقشه راه ائتلاف سائرون و حزب الله عراق پس از تظاهرات آدینه حاکمیت

به گزارش گروه بین الملل انجمن وردپرس به نقل از المیادین، گردان های حزب الله عراق در واکنش به تظاهرات میلیونیِ روز آدینه علیه حضور آمریکا گفت: ملتی که به این شیوه استثنایی (به خیابان ها) آمدند شایسته برخورداری از دولتی عادل هستند.

گردان های حزب الله در این بیانیه گفت: ما به هیچ توافق داخلی یا خارجی به جز توافقات با هم پیمانان ملزم نیستیم.

گردان های حزب الله با تصریح بر این که حق مقاومت در دفاع از حاکمیت کشور احتیاج به اجازه از هیچ کس ندارد، خطاب به گروه های سیاسی در عراق تأکید کرد: کارتان را محکم کنید، تعلل و دفاع از خیانتکاران و مزدوران بس است.

هم راستا با این بیانیه، ائتلاف سائرون نیز روز گذشته نشستی را برای آنالیز تظاهرات حاکمیت میلیونی در روز آدینه، برگزار کرد.

طبق بیانیه ائتلاف سائرون، در این نشست راه های مطلوب برای تحقق حاکمیت عراق و جلوگیری از هرگونه تجاوز در چارچوب کانال های سیاسی و قانونی مورد بحث نهاده شد.

ائتلاف سائرون طرح نقشه ای را برای دستیابی به این هدف وضع و مواردی را پیشنهاد کرد که از جمله آن پیشنهاد تصویب قانون منع وجود هرگونه پایگاه و حضور نیرو های بیگانه در خاک عراق و کوشش برای پایان دادن به فعالیت شرکت های امنیتی آمریکایی است.

ائتلاف سائرون همچنین خواهان امضای معاهدات و توافقنامه های عدم مداخله و عدم تجاوز با کشور های همجوار و توافقات همکاری در تمام زمینه ها از جمله مالی، رسانه ای و فناوری و ... شد.

بغداد روز آدینه (4 بهمن ماه) صحنه تظاهرات میلیونی با درخواست برای اخراج نیرو های آمریکایی از کشور بود که در آن گروه ها و جریان های مختلف سیاسی و حامیان مقاومت و عشایر عراق مشارکت داشتند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نقشه راه ائتلاف سائرون و حزب الله عراق پس از تظاهرات آدینه حاکمیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقشه راه ائتلاف سائرون و حزب الله عراق پس از تظاهرات آدینه حاکمیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید