خبرنگاران وب کنفرانس گروه کاری ویژه COVID 19 اتحادیه بین المللی راه آهن ها (UIC) برگزارشد

به گزارش انجمن وردپرس، سومین وب کنفرانس گروه کاری ویژه کووید19 اتحادیه بین المللی راه آهن ها (UIC) با حضور نمایندگان راه آهن های عضو گروه کاری ویژه از جمله جمهوری اسلامی ایران، فرانسه، ژاپن، چین، کره جنوبی، روسیه، انگلستان، کانادا، آمریکا، جامعه راه آهنهای اروپا (CER) و ... بمنظور ارائه راهکارها و اقدامات کشورهای عضو برای مقابله با ویروس کرونا و تبادل تجربیات کشورها برگزار گردید.

خبرنگاران وب کنفرانس گروه کاری ویژه COVID 19 اتحادیه بین المللی راه آهن ها (UIC) برگزارشد

در ابتدا آقای فرانسوا داون مدیر اجرایی اتحادیه بین المللی راه آهن ها (UIC) هماهنگی بین کشورهای عضو این اتحادیه را برای مقابله با ویروس کرونا ضروری دانسته و از مشارکت تمام اعضای این اتحادیه در مقابله با کوید 19 در دنیا قدردانی نمود. آقای مارک گیگون رئیس گروه ویژه کووید 19 UIC ضمن تشکر از همکاری همه کشورهای عضو برای مقابله و از بین بردن این ویروس دردنیا، یادآورشدکه این اتحادیه دستورالعمل های لازم را تدوین و برای اعضا صادر می کند. این کارگروه ویژه هر دو هفته یک بار با برگزاری وب کنفرانس، آخرین اقدامات و شرایط راه آهن ها را برای مقابله با انتشار این ویروس مورد آنالیز قرار می دهد.

شایان ذکر است در تاریخ 17 مارس 202 (27 اسفندماه 1398) UIC در خبرنامه الکترونیکی خود خبری در خصوص راه آهن ایران با تیتر راه آهن ایران برای مقابله با کووید 19 (ویروس کرونا) در آمادگی کامل است منتشر و تاکید کرده است که راه آهن ایران با در نظر دریافت شیوع احتمالی ویروس کرونا با تشکیل یک کمیته ویژه یکی از سازمان های پیشتاز در ایران بوده و در روزهای قبل از شیوع ویروس کرونا در این کشور، اقدامات ضروری را برای مقابله با ویروس کووید 19 اتخاذ کرده تا برای رویارویی با آن آماده باشد.

تهیه و تدوین دستورالعمل های پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با استناد به دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا و ابلاغ آن به شرکت های حمل و نقل ریلی، نظارت بر ضدعفونی نمودن قطارهای مسافری قبل از حرکت در مبدا و درایستگاهها، نصب بروشور و پخش فیلم های آموزشی مقابله با کرونا در قطارهای مسافری از مهمترین اقدامات راه آهن جمهوری اسلامی ایران در مقابله با ویروس کرونا بوده است.

قابل توجه است که آقای فرانسوا داون مدیر اجرایی UIC نیز بدنبال اقدامات گسترده راه آهن ایران در این خصوص و حضور فعال در کارگروه ویژه کووید 19 طی مکاتبه زیر در مورخ 26 مارس 2020 (7 فروردین 1399) رسماً از مدیرعامل راه آهن ایران بصورت ویژه تشکر و قدردانی کرده اند.

لازم به ذکر است که مسئولیت دفتر منطقه ای راه آهن های خاورمیانه UIC با راه آهن ج. ا.ایران بوده و مقر آن در ساختمان مرکزی راه آهن ایران است و مدیرعامل راه آهن ایران ضمن دارا بودن سمت عضو هیات مدیره این اتحادیه، نایب رئیس اول مجمع منطقه ای راه آهن های خاورمیانه UIC نیز می باشند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران وب کنفرانس گروه کاری ویژه COVID 19 اتحادیه بین المللی راه آهن ها (UIC) برگزارشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وب کنفرانس گروه کاری ویژه COVID 19 اتحادیه بین المللی راه آهن ها (UIC) برگزارشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید