وعده ترامپ عملی نشد؛ کسری بودجه یک تریلیون دلاری آمریکا

به رغم وعده های دونالد ترامپ، کسری بودجه دولت آمریکا به مرز یک تریلیون دلار رسیده که در سال های اخیر بی سابقه بوده است. علت این افزایش سیاست های دولت در کاهش مالیات و بالا رفتن هزینه ها عنوان می گردد.

وعده ترامپ عملی نشد؛ کسری بودجه یک تریلیون دلاری آمریکا

به گزارش دویچه وله، کاهش کسری بودجه یک از شعارهای دونالد ترامپ بود اما گزارش آدینه سوم آبان وزارت خزانه داری آمریکا خلاف این وعده را نشان می دهد.

بر پایه این گزارش کسری بودجه آمریکا در سال مالی منتهی به سپتامبر 2019 به نسبت دوازده ماه قبل از آن 26 درصد افزایش یافته و به 984 میلیارد دلار رسیده است.

این میزان کسری معادل 6/ 4 درصد فراوری ناخالص داخلی ایالات متحده و از این منظر به نسبت سال گذشته هشت دهم درصد بیشتر است.

اختصاصی فراوری ناخالص ملی چیست؟

اختصاصی فراوری ناخالص داخلی چیست؟

کارشناسان معتقدند کاهش مالیات بنگاه های مالی توسط دولت دونالد ترامپ و افزایش هزینه ها عامل اصلی نزدیک شدن کسری بودجه به یک تریلیون دلار است.

مطابق گزارش وزارت خزانه داری آمریکا، افزایش هزینه ها از جمله در حوزه های خدمات اجتماعی، دفاعی و هزینه بدهی های دولتی عامل کسری بودجه بوده است. این وزارت خانه میزان بدهی های دولتی را در حال حاضر 16 تریلیون و 800 میلیارد دلار اعلام نموده است.

کسری بودجه در دومین سال مالی ریاست جمهوری دونالد ترامپ به بالاترین سطح در هفت سال اخیر رسیده است.

دونالد ترامپ هنگام ورود به کاخ سفید وعده داده بود طی هشت سال کسری بودجه را به صفر برساند. تیم مالی او وعده می داد کاهش درآمدهای ناشی از کاهش مالیات واحدهای فراوریی به وسیله رونق مالی و بالا رفتن اشتغال جبران گردد.

با این همه و به رغم رشد مالی مثبت ایالات متحده هنوز پیش بینی دولت برای جبران درآمد کاهش یافته مالیاتی تحقق نیافته است. کاهش درآمدهای مالیاتی در سال گذشته حدود یک و نیم تریلیون دلار برآورد می گردد.

روزنامه وال استریت ژورنال ماه گذشته به نقل از کمیته بودجه فدرال آمریکا ابراز نگرانی نموده بود که با ادامه وضعیت کنونی کسری بودجه ایالات متحده تا سال 2028 به 2 تریلیون دلار برسد.

منبع: همشهری آنلاین

به "وعده ترامپ عملی نشد؛ کسری بودجه یک تریلیون دلاری آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده ترامپ عملی نشد؛ کسری بودجه یک تریلیون دلاری آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید