بهترین دروغ های گوگل برای روز اول آوریل

به گزارش انجمن وردپرس، گوگل در گذشته یکی از شرکت های فعال در شوخی های روز اول آوریل بود. این شرکت به جای یک شوخی ساده، معمولاً در روز اول آوریل سرویس های خود را با شوخی های کوچک و بامزه ای پر می کرد تا لبخندی بر لب کاربران بنشاند. گوگل از سال 2020 دیگر این روز را جشن نگرفته است، اما هنوز هم می توان از شوخی های بایگانی شده آن لذت برد. در ادامه، به تعدادی از بهترین شوخی های روز اول آوریل گوگل می پردازیم.

بهترین دروغ های گوگل برای روز اول آوریل

قابلیت Mic Drop جیمیل

در سال 2016، گوگل قابلیت نوی به نام (Mic Drop) را به جیمیل معرفی کرد که برای مواقعی که می خواستید حرف آخر را بزنید، ایده آل بود. با استفاده از دکمه Send + Mic Drop، پاسخ ایمیل شما همراه با یک تصویر متحرک از یکی از موجودات زردرنگ و بامزه فیلم من نفرت انگیز که میکروفونی را روی زمین می اندازد، ارسال می شد. سپس کل زنجیره مکالمات بایگانی می شد و شما پاسخ های بعدی را مشاهده نمی کردید.

این قابلیت شاید بی خطر به نظر می رسید، اما بسیاری از افراد به طور تصادفی از آن استفاده می کردند، زیرا یا نمی دانستند کارکرد آن چیست یا به دلیل نزدیکی دکمه آن به دکمه استاندارد ارسال اشتباه می کردند. گوگل پس از دریافت بازخوردهای ناراضی نماینده از افرادی که به طور ناخواسته در ایمیل های مهم یا حساس از این قابلیت استفاده کرده بودند، به سرعت آن را غیبرطرفال کرد. گوگل در واکنش به این اتفاق نوشت: به نظر می رسد امسال خودمان را دست انداخته ایم.

MentalPlex

MentalPlex، اولین تلاش گوگل برای روز اول آوریل در سال 2000 بود که سادگی و طنزآمیز بودن آن، رمز موفقیتش به شمار می آید. در حالی که به یک گرداب چرخان قرمز و آبی نگاه می کردند، به کاربران دستور داده می شد تا کلاه و عینک خود را بردارند، تصویری فکری از آنچه می خواهند پیدا نمایند را در فکر خود مجسم نمایند و کلیک نمایند.

صفحه جستجو یک خطای شوخی تصادفی را نشان می داد، مانند مشخص نیست که جستجوی شما در مورد پول است یا میمون یا چند فرستنده شناسایی شد. صداهای درون سر خود را ساکت کنید و دوباره امتحان کنید، به همراه نتایج جستجوی گوگل برای روز اول آوریل.

در شوخی که احتمالا این شرکت امروزه انجام نمی دهد، بخش پرسش و پاسخ منتال پلکس اشاره می کند که در حالی که منتال پلکس پتانسیل کاوش عمیق ترین و تاریک ترین رازها و خواسته های شما را دارد، این اطلاعات تنها به صورت کلی استفاده می شود و به ندرت به تبلیغ نمایندگان فروخته می شود، مگر اینکه آن ها به شدت و با اصرار درخواست نمایند.

Google Gulp

در سال 2005 گوگل برای شوخی از نوشیدنی Gulp رونمایی کرد که این شرکت می گفت نه تنها تشنگی را برطرف می کند، بلکه با تغییر ساختار مغز، هوش کاربر را هم افزایش می دهد. گوگل می گفت برای دسترسی به این محصول، باید درب بطری را به فروشگاه های موردنظر تحویل دهید که با توجه به وجود نداشتن این محصول، انجام چنین کاری غیر ممکن بود. در ضمنً گوگل اعلام کرده بود باز کردن درپوش بطری، سیگنالی را به سرورهای گوگل ارسال می کرد که حاکی از پذیرش شرایط و ضوابط بود، که شامل خطر جهش ژنتیکی وحشتناک پس از مصرف نیز می شد.

کیبورد درون قاشق

در سال 2019 شعبه ژاپن گوگل از یک قاشق خم شونده رونمایی کرد که قرار بود به عنوان کیبورد انجام وظیفه کند. به طور مشخص گوگل اعلام کرده بود که کاربران با خم کردن این قاشق در زاویه های مختلف می توانند حروف موردنظر را تایپ نمایند. در ویدیوی معرفی این محصول، وعده داده شد که از سنسور خمشی در محصولات دیگری مانند چوب ماهیگیری نیز استفاده خواهد شد. گوگل ژاپن برای دروغ روز اول آوریل همیشه شوخی های خلاقانه ای دارد که مثلا می توانیم به کیبورد تک سطری به طول 1650 میلی متر اشاره کنیم.

Google TiSP

همانطور که احتمالا می دانید، گوگل سرویس اینترنت پرسرعتی به نام GFiber ارائه می دهد، اما این اولین تلاش این شرکت برای تبدیل شدن به یک ارائه دهنده اینترنت نبود. این افتخار به Google TiSP تعلق دارد - اینترنتی رایگان، پرسرعت و قابل اعتماد که نصب آن تنها چند دقیقه طول می کشد. آیا چنین سرویسی بیش از حد مجذوب نماینده و رویایی به نظر می رسد؟

در TiSP، کاربران ظاهرا باید یک سر کابل فیبر نوری را محکم نگه می داشتند، به جای مانده آن را درون توالت انداخته و سیفون را می کشیدند. به لطف سیستم ثبت اختراع شده GFlush، سر دیگر کابل از طریق لوله کشی به یک گره دسترسی هدایت می شد، جایی که یک توزیع نماینده سخت افزار لوله کشی آن را متصل می کرد.

ریک رول کردن ویدیو های یوتیوب

آهنگ Never Gonna Give You Up اثر Rick Astley یکی از مشهورترین آهنگ های تاریخ موسیقی محسوب می شود ولی به احتمال زیاد بارها در فضای اینترنت با این آهنگ به دلیل پدیده ریک رول کردن روبرو شده اید. در این پدیده، مثلا فکر می کنید قرار است یک ویدیوی متفاوتی مشاهده کنید ولی در این میان ناگهان این موزیک ویدیو پخش می شود.

در سال 2008، وقتی که کاربران روی لینک ویدیو های قرار گرفته در صفحه اصلی یوتیوب کلیک می کردند، راهی لینک این موزیک ویدیو می شدند و این آهنگ طی این سال ها آنقدر مشهور شده که در حال حاضر تعداد بیننده های آن از 1.5 میلیارد عبور کرده است.

Chromercise

آیا تا به حال احساس کرده اید که سرعت مرور وب شما نه به خاطر مرورگر وب، بلکه به خاطر چابکی انگشتانتان محدود می شود؟ این همان چیزی است که گوگل در سال 2011 با معرفی طنزآمیز کروم سایز (Chromercise) به عنوان یک برنامه ورزشی برای دستانتان به آن نتیجه رسید. همانطور که کریس رایت، مربی معتبر کروم سایز در وبلاگ کروم شرح داده است، این برنامه ترکیبی منحصر به فرد از حرکات هوازی و همراهی ریتمیک را ارائه می دهد که برای تقویت و خوش فرم کردن انگشتان شما طراحی شده است. استفاده از هدبند انگشت برای راحت تر کردن تمرینات ورزشی تشویق می شد و گوگل حتی این هدبندها را در فروشگاه آنلاین خود می فروخت.

بینی گوگل

تا به حال شده است که در گوگل در پی چیزی بگردید و آرزو کنید که ای کاش می شد بوی آن را هم استشمام کنید؟ در سال 2013 گوگل از پروژه Google Nose رونمایی کرد. این ابزار به شما امکان می داد تا با تقاطع فوتون ها با امواج فروصوت بوی موارد مختلفی مانند گل ها، آتش سوزی، یا یک ماشین نو را استشمام کنید. هرچند این قابلیت یک شوخی بود، اما در هر صورت در این زمینه تلاش های زیادی اجرا شده و شاید در آینده این قابلیت برای کاربران عملی شود.

Pac-Maps

Pac-Man یکی از بازی هایی است که می توانید به طور مستقیم در جستجوی گوگل بازی کنید، اما این تجربه در سال 2015 به سطحی نو ارتقا یافت، زمانی که شخصیت زرد معروف و آن ارواح مزاحم به Google Maps هجوم بردند. برای بیش از یک هفته، شما می توانستید خیابان های واقعی را به یک سطح قابل بازی Pac-Man تبدیل کنید. این بازی آنقدر محبوب شد که Google دو سال بعد آن را با نام Ms. Pac-Maps دوباره منتشر کرد.

YouTube Collection

یکی از بهترین ویژگی های یوتیوب پریمیوم، امکان دانلود ویدیوها برای تماشای آفلاین است. این قابلیت در سال 2012 وجود نداشت، اما چیزی که در آن زمان مطرح شد، مجموعه یوتیوب بود، سرویسی که ادعا می کرد کل آرشیو ویدیوهای یوتیوب را روی دی وی دی و با استفاده از 175 کامیون برای شما ارسال می کند.

خوشبختانه، جنبه مهم تعامل با جامعه نیز در این سرویس در نظر گرفته شده بود؛ کافی بود تا نظر و امتیاز خود را روی برگه ای نوشته و آن را درون پاکت قرار دهید و به طور مستقیم برای سازنده ویدیو ارسال کنید. از آنجایی که روند آپلود ویدیو در یوتیوب متوقف نمی شود، قرار بود هر هفته کامیون نوی مملو از ویدیوهای نو برای شما فرستاده شود.

منبع: HowToGeek

منبع: دیجیکالا مگ

به "بهترین دروغ های گوگل برای روز اول آوریل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین دروغ های گوگل برای روز اول آوریل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید