نیروهای آمریکایی از دسترسی روسیه به میدان نفتی سوریه جلوگیری کردند

به گزارش انجمن وردپرس، نیروهای آمریکایی حاضر در سوریه چند روز پیش به تقابل با نیروهای روسی پرداخته و از حضور نیروهای روس در نزدیکی یک میدان نفتی در شمال شرق سوریه جلوگیری کرده اند.

نیروهای آمریکایی از دسترسی روسیه به میدان نفتی سوریه جلوگیری کردند

به گزارش گروه بین الملل انجمن وردپرس، نیروهای آمریکایی هفته تلاش کرده اند از دسترسی ارتش روسیه به میادین نفتی کلیدی در شمال شرق سوریه جلوگیری کنند.

این رویارویی که نخستین بار توسط یک رسانه ترکیه ای گزارش شده بود، بدون هرگونه تیراندازی یا خطر درگیری میان دو طرف به خاتمه رسید.

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، پرسنل نظامی آمریکا یک کاروان روس را که نزدیک شهر رمیلان شده بود متوقف کرده و به نظر می رسد که نیروهای روس نیز پس از این رویارویی به پایگاه های خود بازگشتند.

مقامات پنتاگون به طور مستقیم گزارشی درباره رویارویی با نیروهای روسیه ای را اعلام نکردند، اما گفتند که بر جلوگیری از درگیری با دیگر نیروهای منطقه ای در مناطق حضور خود تمرکز خواهند کرد.

سرهنگ مایلس کاگینزم از مقامات آمریکایی روز سه شنبه به روزنامه واشنگتن پست گفت: در سوریه، ائتلاف به دنبال کاهش خطر رویارویی نظامی با دیگر نیروهای منطقه ای بوده و این اقدام با هدف حفظ امنیت نیروهای ماست.

پیشتر میخائیل بوگدانوف معاون وزیر امور خارجه روسیه با محکوم کردن حضور نظامیان آمریکایی در میادین نفتی شمال سوریه، گفت این اقدام منجر به افزایش تنش در این کشور می شود. (جزئیات بیشتر)

چند هفته پیش نیز خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) گزارش داد نظامیان آمریکایی ده ها خودرو و تجهیزات را از مناطق شمالی استان رقه و جنوب استان حسکه به منطقه نفتی رمیلان ارسال کرده و این تجهیزات در نزدیکی میادین نفتی مستقر شده اند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "نیروهای آمریکایی از دسترسی روسیه به میدان نفتی سوریه جلوگیری کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروهای آمریکایی از دسترسی روسیه به میدان نفتی سوریه جلوگیری کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید