برای پرسپولیس داوران خاص می گذارند، فوتبال شرم آوری بود

به گزارش انجمن وردپرس، ملاقات تیم های فوتبال پرسپولیس و تراکتور در هفته هفدهم رقابت های لیگ برتر روز یکشنبه در استادیوم آزادی تهران برگزار گردید و با فزونی 2 بر صفر سرخپوشان تهرانی به سرانجام رسید. این ملاقات حواشی و اتفاقات تلخی داشت که هر دو تیم نسبت به عملکرد داور اعتراض داشتند.

برای پرسپولیس داوران خاص می گذارند، فوتبال شرم آوری بود

محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتور با اشاره به اتفاقاتی که در این ملاقات اتفاق افتاده است گفت: در مورد بازی فقط می توانم بگویم شرم آور بود. بازی هر چیزی داشت به جز فوتبال که دلیل اصلی آن به فدراسیون بر می گردد و داوری که انتخاب نموده بودند و اینکه اتفاقاتی افتاد که برای هر انسانی شرم آور بود. نمی دانم چه بگویم. فیلم هایی از اتفاقات بازی منتشر شده که برای من یک سوال از مسئولین ورزش کشور به وجود می آورد.

وی ادامه داد: وقتی قرار است در تبریز یک بازی برگزار گردد، مخصوصا با این دردانه ها نظارت شدیدی حتی یک الی دو هفته قبل بازی در تبریز دیده می گردد، پس چرا این نظارت در تهران و استادیوم آزادی وجود ندارد؟ چرا نمی بینند طرفداران این تیم ها چه شعارهای قومیتی، چه فحش هایی به بازیکنان، قومیت ها و مسئولین می دهند؟ فحش هایی که مستحق خودشان است و نثار خودشان باید بنمایند.

زنوزی در پاسخ به این پرسش که چه کسی باید به این مسائل و مسائل رسیدگی کند؟ گفت: همان کسانی که در تبریز به این مسائل نظارت می نمایند. در نیم فصل اول دو بازی با این تیم ها در تبریز برگزار کردیم، هم با پرسپولیس هم با استقلال. در بازی با استقلال با وجود باخت 4 بر 2 هوادارن شعار عیبی یوخ داده و تیم خود را تشویق کردند. اگر در تبریز اتفاق خاصی می افتاد می توانستیم بگوییم اتفاقات استادیوم آزادی در تلافی اتفاقات تبریز در آزادی اتفاق افتاده. همواره گفته ام این اتفاقات از استادیوم آزادی آغاز می گردد.

مالک باشگاه تراکتور ادامه داد: دژاگه، شجاعی و حاج صفی کاپیتان های تیم ملی چه گناهی داشتند که فحش خوردند؟ این بازیکنان جز خدمت به تیم ملی کار دیگری برای فوتبال این کشور نموده اند؟ چرا خدمات این بازیکنان از ذهن این طرفداران که نمی دانم بخشی از طرفداران بودند یا همه طرفداران پاک شده؟ واقعا برای این فوتبال و خودم متاسف شدم.

محمدرضا زنوزی با اشاره به حضور طرفداران تراکتور در استادیوم آزادی گفت: از همه طرفداران تقدیر و تشکر می کنم. بزرگی کردند و من شرمسار آن ها هستم. مسائلی بوجود آمده من متاسف شدم. از همین تریبون استفاده نموده و به وزیر ورزش و سرپرست فدراسیون فوتبال می گویم به کجا می رویم؟ شکایت مان را به فیفا ببریم؟

وی در مورد انتظار طرفداران از باشگاه برای پیگیری این اتفاقات گفت:حتما این اتفاق خواهد افتاد. اگر تا بازی روز آدینه در مورد این اتفاقات ترتیب اثری داده نگردد و اقداماتی آغاز نگردد اقدام خواهم کرد. فوتبال بالاتر از حیثیت ما نیست.

زنوزی خطاب به مسئولان فدراسیون فوتبال گفت: سه قهرمانی پرسپولیس برای شما کافی نبود؟ چقدر باید بازی ها را برای پرسپولیس در بیاورند؟ بروند مرا محروم نمایند ولی تا کی؟ بازی این تیم مقابل نساجی را ببینید که در چه زمانی به گل رسیده اند؟ بروید ببینید کدام داورهای خاص را برای بازی های این تیم انتخاب می نمایند. چرا باید اینها کاری نمایند تا داورهای ما از این تیم ها و طرفداران این تیم ها بترسند. وقتی شماره شخصی داور را در رسانه های این باشگاه منتشر می نمایند و طرفداران این تیم مطالبی را که مستحق خودشان است را به داوران نسب می دهند، داور حق دارد بترسد. به کجا می رویم اقای وزیر ورزش؟ بر علیه من نیز مصاحبه یا شکایت نمایند مسئله ای ندارم. ما در آذربایجان شخصیت های بزرگی مثل شهید باکری و ستارخان داشته ایم ولی طرفداران این تیم ها حتی به مقدسات نیز توهین می نمایند.

وی در مورد اینکه دوای درد این فوتبال با چنین شرایطی چیست گفت: تا وقتی یک سری از عوامل این تیم ها باعث می شوند سرمربی تیم ملی برود و فوتبال ما مستقل نگردد مشکل پابرجا خواهد بود. ما راضی هستیم که بصورت علنی اعلام نمایند که صندلی اول و دوم لیگ را به دردانه ها اختصاص داده اند و ما برای صندلی سومی بجنگیم. شرم آور است. منتظریم ببینیم با وجود اتفاقات بازی آیا فدراسیون، کمیته انضباتی و کمیته اخلاق باز هم تراکتور را محکوم خواهند کرد؟

محمدرضا زنوزی ادامه داد: از آقای ممبینی در مورد بازی پرسیدم که چرا در بازی آن اتفاقات افتاد؟ ایشان به من گفتند مگر در بازی با پرسپولیس اتفاقی افتاده و مسئله ای بود؟ بنده هم گفتم ببخشید اتفاقی نیفتاده و ما اشتباه کردیم. هیچ مسئله ای نبود. داور اشتباه کرد که به بازیکنان تراکتور کارت قرمز نشان نداد. داور اشتباه کرد که به بازیکنان پرسپولیس کارت نشان داد. من تماس گرفتم که این اشتباه داوری را یادآور بشوم. چه می توانم بگویم وقتی رییس کمیته داوران از شرایط بازی خبر ندارد؟ یا خبر دارد و به من اینگونه می گوید. داور مثل لودر از روی ما رد شد.

مالک باشگاه تراکتور ادامه داد: اعتراض اصلی ما سر داوری نیست، ما بیشتر به طرفداران پرسپولیس معترض هستیم بابت فیلم های توهین آمیزی که منتشر نموده اند. آیا کمیته اخلاق باز هم تراکتور را محروم خواهد نمود؟ دو روز از بازی گذشته شما هنوز نمی دانید چه اتفاقی در بازی افتاده؟ بروید ببینید در بازی هایی که این داور برای تراکتور قضاوت نموده چه اتفاقاتی افتاده؟ همواره علیه تراکتور قضاوت نموده است.

زنوزی گفت: البته قانون فیفا می گوید اگر طرفداران یک تیم شعارهای قومیتی سر دادند داور باید بازی را تعطیل کند. چرا ایشان بازی را تعطیل نکرد؟ چرا باعث بوجود آمدن این مسائل شد؟ چرا اجازه داد به طرفداران پرسپولیس که به بازیکنان و طرفداران ما فحش دهند؟ تا کی باید صبر کنیم؟ از فحش دادن به مادر شهید گرفته تا منتشر کردن فیلم های آنچنانی. چه زمانی می خواهند این تیم دردانه را محروم نمایند؟ چرا باید بقیه تیم ها تاوان این تیم را بدهند؟ اقای وزیر کجا هستی؟ بیا و به حواشی این فوتبال برس.

محمدرضا زنوزی در انتها گفت: از کمیته انضباتی این سوال را دارم. آقای خانزاده چرا محروم شده؟ آقای شجاع خلیل زاده مثل لودر از روی خانزاده رد شده و خانزاده را دیده اند؟ چرا بقیه را نمی بیند؟ از ناظرین محترم هم گلایه دارم. چرا مسائل را یکطرفه می نویسند؟ چرا واقعیت ها را نمی نویسند؟ من با آقای ممبینی در مورد بازی صحبت می کنم و ایشان می گوید ناظر به من گزارش ننموده است. مگر می گردد آنجا شعار و فحش بدهند و ناظر نگردد. این شدنی نیست.

تا زمانی که نفوذ این دردانه ها خنثی نگردد، این فوتبال مریض بهبود پیدا نخواهد نمود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "برای پرسپولیس داوران خاص می گذارند، فوتبال شرم آوری بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای پرسپولیس داوران خاص می گذارند، فوتبال شرم آوری بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید