سامانه جدید وارد کشور شد ، آسمان ایران همچنان بارشی است

به گزارش انجمن وردپرس، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اعلام ورود سامانه بارشی به کشور از امروز اول بهمن ماه، از تداوم بارش برف و باران در بیشتر مناطق کشور از جمله هرمزگان و سیستان و بلوچستان اطلاع داد.

سامانه جدید وارد کشور شد ، آسمان ایران همچنان بارشی است

به گزارش انجمن وردپرس به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان با بیان این که امروز اول بهمن ماه در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور بارش پراکنده ادامه دارد، اظهار کرد: به تدریج با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در دامنه های زاگرس مرکزی واقع در استان های کرمانشاه، همدان، مرکزی، ایلام و لرستان بارش برف و باران شروع می گردد و در برخی مناطق شمال غرب، جنوب غرب و مرکز نیز بارش پراکنده رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اضافه نمود: فردا در غرب، جنوب غرب، مرکز و جنوب کشور بارش پیش بینی می گردد و در استان های لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان و شمال فارس بارش برف و باران و در شمال بوشهر رگبار و رعد و برق شدت دارد.

به گفته وی، در برخی مناطق شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های زنجان، قزوین، البرزو تهران و در برخی مناطق شرق کشور ابرناکی و بارش پراکنده رخ خواهد داد.

ضیاییان با اشاره به اینکه روز پنج شنبه این سامانه بارشی در نیمه شرقی و جنوب کشور فعال است، اظهار کرد: در جنوب فارس و بوشهر، هرمزگان و جزایر خلیج فارس رگبار و رعد و برق و وزش باد شدت بیشتری دارد و در نیمه جنوبی کرمان، خراسان جنوبی و شرق خراسان رضوی بارش برف و باران شدت خواهد داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این که طی روز پنج شنبه در دامنه های زاگرس در نوار غربی کشور و دامنه های البرز مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می گردد، گفت: طی روز آدینه در سیستان و بلوچستان و هرمزگان بارش و وزش باد شدید رخ می دهد.

ضیاییان ادامه داد: به تدریج با خروج این سامانه از شرق کشور موج دیگری به شمال غرب وارد می گردد و بارش برف و کاهش نسبی دما در شمال غرب و غرب شروع خواهد شد. بارش برف در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، کرمانشاه و شمال ایلام شدت دارد. در این روز با نفوذ جریانات سرد شمالی به سواحل دریای خزر بارش و کاهش نسبی دما در این مناطق دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اضافه نمود: طی روز شنبه علاوه بر فعالیت سامانه بارشی در غرب و جنوب غرب با تداوم بارش در سواحل شمالی کشور در شمال شرق و شرق نیز بارش پراکنده رخ می دهد.

وی در ادامه اظهار کرد: خلیج فارس تا روز پنج شنبه و تنگه هرمز طی امروز تا آدینه و دریای عمان در روز آدینه مواج است. همچنین دریای خزر نیز طی روز آدینه مواج خواهد بود.

ضیاییان در خاتمه درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا نیمه ابری همراه با غبار صبحگاهی در بعد از ظهر ابری و اواخر وقت بارش برف و باران با حداقل دمای 1- و حداکثر دمای 6 درجه سانتیگراد و طی روز پنج شنبه نیز ابری در برخی ساعات همراه با بارش برف و باران و در بعد از ظهر وزش باد و در اواخر وقت کاهش ابر و کاهش دما با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای 5 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه ای اظهار داشت: فردا غرب خلیج فارس و شرق تنگه هرمز، پنج شنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و غرب دریای عمان، آدینه نواحی غربی دریای عمان، غرب سواحل دریای خزر و شنبه سواحل دریای خزر مواج پیش بینی می گردد به گونه ای که ارتفاع موج به 1.5 تا 2 متر می رسد. در این شرایط احتیاط در تردد شناورهای کوچک و تفریحی توصیه می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "سامانه جدید وارد کشور شد ، آسمان ایران همچنان بارشی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه جدید وارد کشور شد ، آسمان ایران همچنان بارشی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید