خودروهای خودران موانع را با آنالیز سایه ها می یابند

به گزارش انجمن وردپرس به نقل از نیواطلس، تا به امروز خودروهای خودران برای یافتن موانع از انواع فناوری های لیزری و دوربین های مختلفی استفاده می کردند، اما معمولا هر یک از این ابزار درصدی از خطا را نیز دارند که ممکن است به برخوردهای مرگبار و خطرناک منجر گردد.

خودروهای خودران موانع را با آنالیز سایه ها می یابند

مهندسان دانشگاه ام آی تی برای اولین بار سیستمی را ابداع نموده اند که با آنالیز دقیق تغییرات سایه های اشیا و وسایل محیطی می تواند موانع را با دقت بالاتری شناسایی نموده و از برخورد با آنها جلوگیری کند. استفاده از این روش به خصوص برای شناسایی موانع مخفی شده در گوشه و کنار و نیز در پشت ساختمان ها مفید است.

خودروهای خودران بلافاصله بعد از دریافت اطلاعات مذکور با تجزیه و تحلیل آنها جلوی هرگونه برخورد احتمالی را می گیرند. دوربین هایی که به منظور آنالیز سایه ها طراحی شده اند شادوکم نام دارند و از توانایی های زیادی برای آنالیز و شناسایی کم و زیاد شدن نور برخوردارند. به گونه ای که دقت آنها در این زمینه از چشم انسان هم بیشتر است.

سیستم یادشده فعلا تنها در محیط های دربسته و در سرعت های پایین و با نور پایدار با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفته و برای کسب اطمینان از صحت عملکرد آن هنوز باید آزمایش های بیشتری در این زمینه صورت بگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "خودروهای خودران موانع را با آنالیز سایه ها می یابند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروهای خودران موانع را با آنالیز سایه ها می یابند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید