خاطرات فوق العاده ام از ایران فراموش نشدنی است، کار با ملی پوشان والیبال تجربه حیرت انگیزی بود

به گزارش انجمن وردپرس، سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران گفت: کار با ملی پوشان والیبال ایران، یک تجربه حیرت انگیز بود و خاطرات فوق العاده ام از حضور در ایران همین بازیکنان است.

خاطرات فوق العاده ام از ایران فراموش نشدنی است، کار با ملی پوشان والیبال تجربه حیرت انگیزی بود

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری انجمن وردپرس از فدراسیون والیبال، ایگور کولاکوویچ در مورد حضورش در ایران و مدت همکاری که با فدراسیون والیبال داشته است، گفت: ایران کشوری زیبا، با مردمی فوق العاده است. فرهنگ ایرانیان، از آنچه من به آن تعلق دارم، متفاوت است اما با وجود این تفاوت ها، شباهت های خاصی نیز بین این دو وجود دارد که باعث می شود ما با هم احساس نزدیکی کنیم.

وی با بیان اینکه برای من زمان زیادی طول نکشید تا ذهنیت مردم ایران را درک کنم، شرح داد: مردم ایران با مسائل عدیده ای روبه رو هستند، اما من آن ها را تحسین می کنم و یقین دارم که با خوش بینی، لبخند و غرور، تمام مسائل را پشت سر می گذارند.

سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران درباره خاطرات تلخ و شیرین خود در مدت حضور در ایران، گفت: زندگی یک معماست که با تلخی ها و شیرینی های بسکمک همراه است و حضور من در ایران نیز این گونه بود. نمی خواهم حالا در مورد تلخی ها صحبت کنم. هیچ چیز نمی تواند خاطرات فوق العاده ای که از ایران دارم را از بین ببرد. من افراد شگفت انگیز بسکمک را در ایران دیدم که تنها از جامعه والیبال نبودند و قطعاً با بسکمک از آن ها، روابط صمیمی خود را حفظ می کنم و ادامه خواهم داد.

وی تأکید کرد: آنچه باارزش ترین است، ایرانیانی هستند که در قلب من جای گرفته اند. مردم باید همان طور که هستند پذیرفته شوند و برای من بسیار لذت بخش خواهد بود که شما مردم عزیز ایران را در هر جای دنیا ملاقات کنم.

کار با ملی پوشان والیبال ایران تجربه حیرت انگیزی بود

کولاکوویچ با ابراز رضایت از عملکرد ملی پوشان والیبال ایران در مدت سه سال گذشته، درباره تجربه های خود در مدت همکاری با فدراسیون والیبال، گفت: کار با ملی پوشان والیبال ایران، یک تجربه حیرت انگیز بود. یکی از دلایلی که من خاطرات فوق العاده ای از ایران دارم، این بچه ها بودند و افرادی که در کارم به من کمک کردند. پیمان اکبری، سعید رضایی، سیامک افروزی، علی پیشیاره و دیگران، همکاران خوبی برای من بودند.

وی ادامه داد: بازیکنان ایرانی، از نظر فنی بسیار خوب هستند و باهوش و غریزه ویژه ای برای برنده شدن تمرین می کنند. احترام آن ها به تمرینات، تیم ملی و مربیان، قطعاً چشم گیر است. بازیکنان جوان زیادی وجود دارند که چشم انداز خوبی دارند و این روندی که بازیکنان جوان جای خود را در تیم می گیرند، متوقف شدنی نیست.

ایران پایگاه عظیمی از بازیکنان خوب دارد

سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران، شرح داد: با توجه به رقابت بزرگی که در تیم ملی وجود دارد، ممکن است بعضی از بازیکنانی که به عنوان بازیکنان اصلی آینده شناخته می شوند، هرگز نتوانند واقعاً به آن بازیکنانی که انتظار می رود تبدیل شوند، اما ایران پایگاه عظیمی از بازیکنان خوب را در اختیار دارد.

وی تأکید کرد: من افتخار می کنم که با بازیکنان و افراد بزرگی کار کردم همانند سعید معروف، سید محمد موسوی، امیر غفور، فرهاد قائمی، شهرام محمودی، میلاد عبادی پور، پوریا فیاضی، علی شفیعی، فرهاد نظری افشار و… و تمام بازیکنانی که نمی توانم اینجا از همه آن ها اسم ببرم.

در شرایط سخت قهرمانان تعیین می شوند

کولاکوویچ با یادآوری اینکه در مدت همکاری با والیبال ایران، اتفاقات زیادی بر ما گذشت و لحظاتی بسیار عالی و همچنین دشواری داشتیم که در این شرایط نیز بهتر همدیگر را می شناختیم، گفت: در مونته نگرو یک ضرب المثل داریم که می گوید: وقتی همه شرایط خوب است، خوب بودن آسان است؛ در شرایط سخت است که می بینید قهرمانان چه کسانی هستند. مطمئنم که با والیبال ایران، پیشرفت های زیادی داشته ایم و این تجربه بسیار ارزشمندی است.

نمی خواهم کاتولیک تر از پاپ باشم

کولاکوویچ در پاسخ به این پرسش که چه توصیه ای برای رشد و توسعه بیش تر والیبال ایران دارید؟ اضافه نمود: صحبت در این مورد، برای من آسان نیست. خیلی می توانم در این مورد حرف بزنم، اما این کار سران فدراسیون والیبال ایران است و من نمی خواهم کاتولیک تر از پاپ باشم. مطمئن هستم داورزنی خیلی درباره این موضوعات تفکر و کار می کند. در هر صورت، ایران از پتانسیل بسیار خوبی برخوردار است.

هرگز فکر نمی کردم به این صورت ایران را ترک می کردم

سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران در پاسخ به این پرسش که وقتی والیبال ایران به بازی های المپیک صعود کرد، هیچ کس فکر نمی کرد که آخرین حضور شما روی نیمکت باشد، اما بحران دنیای کرونا، شرایطی ایجاد کرد که همکاری شما با فدراسیون پایان یافت، نظر شما در این مورد چیست؟، گفت: اتفاقات اخیر موضوعات پیچیده ای هستند که در حال حاضر از منظر من، پاسخ دادن به آن ها آسان نیست. من در شرایطی که بحران ویروس کرونا وجود نداشت، هرگز فکر نمی کردم که این چنین تیم ملی ایران را ترک کنم اما زندگی دوباره نظر من را اصلاح کرد. راضی می شوم اگر مردم ایران نیز این چنین فکر کنند.

فقط ولاسکو از من پیشی گرفته بود

وی ادامه داد: آنچه مسلم است، این است که من به عنوان یک مربی باسابقه و مشهور به ایران آمدم که فقط ولاسکو از من پیشی گرفته بود. صادقانه می گویم که من بسیار فداکارانه کار کردم و هیچ وقت در شغلم این قدر ازخودگذشتگی نداشتم. من با مسائل مختلفی روبه رو بودم و هرگز در مورد آن ها گله نکردم.

همیشه جنگیدیم و هرگز از سرنوشت خود گله نکردیم

وی با بیان اینکه همیشه سعی کردم با همراهی امیر خوش خبر سرپرست تیم ملی و دیگر همکارانم، مسائل را در سکوت و بدون سر و صدا حل کنیم، تأکید کرد: توانستیم بسکمک از مسائل را حل کنیم و البته که بعضی از آن ها را هم نتوانستیم برطرف کنیم، اما همیشه بدون استثنا جنگیدیم و هرگز از سرنوشت خود گله نکردیم و به دنبال بهانه نگشتیم. به همین دلیل است که می توانم به کارهایی که در تیم ملی ایران انجام دادم و آنچه به دست آوردیم، افتخار کنم.

صعود به المپیک توکیو امری حیاتی بود

کولاکوویچ شرح داد: در نهایت هم من به هدف اصلی که منجر به تمدید قراردادم در سال 2019 شده بود، یعنی صعود به بازی های المپیک، دست یافتم. همه باید به یاد داشته باشیم که صعود به المپیک توکیو، چه قدر مهم و برای ادامه پیشرفت والیبال ایران، امری حیاتی بود. سرنوشت همه بازیکنان و کسانی که در والیبال کار می کنند، در دست ما بود و آرزو دارم که برای هیچ تیمی، مسائلی که تیم ما قبل از شروع مسابقات انتخابی المپیک داشت، پیش نیاید.

منتقدانم راستاکوتاه با کفش های من طی کنند

وی تأکید کرد: بیشتر مردم حتی از آن مسائل خبر نداشتند و آن ها را مدیریت کردیم تا در نهایت پیروز شدیم. در فینال مسابقات انتخابی المپیک، بسیار متقاعدکننده بازی کردیم و والیبالی را به نمایش گذاشتیم که نشان گر شایستگی حضور والیبال ایران در المپیک بود. مسلم است که بسکمک خواهند گفت که این کافی نیست، اما من از آن ها می خواهم که راستا کوتاهی را با کفش های من در همان جاده ها و موانعی که پشت سر گذاشتم، طی کنند و آن وقت است که می توانند قضاوت کنند.

در دوران ریاست داورزنی پیروز کار کردم

کولاکوویچ با اشاره به پیام قدردانی داورزنی و امیرخوش خبر از همکاری سه ساله این مربی با والیبال ایران، گفت: من هم از ایشان تشکر می کنم. وقتی به ایران آمدم، داورزنی رئیس فدراسیون بود و اکنون که من آنجا را ترک می کنم، باز هم او رئیس هستند و آقایان ضیائی و داوری نیز در دوران من حضور داشتند. من با داورزنی، کوتاه اما با پیروزیت کار کردم. در دوران ریاست او، مدال برنز جام قهرمانان قاره ها را در سال 2017 در ژاپن گرفتیم و در ژانویه امسال نیز به المپیک صعود کردیم. راضیم که او قدردان کارهایی است که من برای تیم ملی ایران انجام دادم.

خوش خبرمانند برادر با من رفتار می کرد

وی ادامه داد: درباره امیر خوش خبر، باید بگویم که او فردی است که پیش از هر چیز، از جایگاه ویژه ای در کار ما برخوردار است و مدت هاست که در قلب من جای دارد. این مرد، مانند برادر با من رفتار می کرد، نه مثل غریبه ای که برای کار در ایران آمده بود. علاوه بر این، نحوه مدیریتش، خرد او، همدلی و فداکاری اش نسبت به انجام هر کاری برای پیروزیت تیم ملی، بسیار قابل توجه است. او گرچه والیبالیست نبوده، اما یکی از معدود کارکنان ورزش است که تمامی مناسبات و اصولی که یک سیستم درست و جدی باید داشته باشد، نظیر اهداف فدراسیون و تیم ملی ایران را به خوبی درک می کند. او کسی است که کلمات زیادی را صرف تعارف نمی کند و به همین دلیل، حرف او برایم معنی بسکمک دارد وقتی که به من می گوید در راستا صحیحی بوده ایم.

دوست دارم در پلاس لیگا کار کنم

کولاکوویچ در پاسخ به این پرسش که آیا با باشگاه لهستانی که در حال مذاکره بودی، به توافق رسیده اید؟، گفت: بحران ویروس کرونا در همه جای دنیا از جمله والیبال، مشکل ساز شده است اما با تمام مسائل این شرایط، قصد من بازگشت به اروپا و کار کردن در آنجاست. با باشگاه هایی از لهستان، روسیه و ایتالیا تماس هایی وجود داشته، اما من بیش تر از همه دوست دارم که به لهستان بروم. پلاس لیگا، لیگی است که باشگاه های خوب، جاه طلب و سازمان یافته بسکمک دارد و با علایق من مطابقت دارد. به زودی مسئله قرارداد من با تیم جدیدم، تعیین خواهد شد.

4057/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "خاطرات فوق العاده ام از ایران فراموش نشدنی است، کار با ملی پوشان والیبال تجربه حیرت انگیزی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاطرات فوق العاده ام از ایران فراموش نشدنی است، کار با ملی پوشان والیبال تجربه حیرت انگیزی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید